Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pizza. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pizza. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 10 października 2013

Stary przepis na pizze na grubym cieście

Dziś przedstawiam Wam przepis na pizze z dzieciństwa. Jej ciasto jest grube i mięciutkie, takie domowe... :) Jeśli lubisz domową pizze właśnie w takie odsłonie jest to coś dla Ciebie.



Składniki:
  • 300g mąki
  • 20g drożdży
  • 1 jajko
  • 1/2 szklanki mleka
  • łyżeczka cukru
  • 3 łyżki oliwy z oliwek (oleju)
  • 2 łyżki koncentratu pomidorowego
  • sól do smaku
Przygotowanie:
1. Zrobić zaczyn (lekko ciepłe mleko + łyżka mąki + łyżeczka cukru + drożdże). Wymieszać wszystko w większym naczyniu (np.1 litr).  Odstawić na około 15 minut.
2. Mąkę + sól + oliwa + jajko umieścić w misce. Dolać urośnięty zaczyn. Zarobić ciasto.
3. Ciasto rozwałkować. Rozciągnąć palcami na blachę posmarowaną olejem, lekko natłuścić też nim powierzchnię ciasta i położyć koncentrat pomidorowy. Pozostawić na chwilę w ciepłym miejscu żeby wyrosło.
4. Ułożyć na ciasto ulubione składniki.
5. Piec ok. 30 minut w 180C.

SMACZNEGO!



Na zdjęciu pizza z serem, kurczakiem, kukurydzą, papryką, czerwoną fasolką, czerwoną cebulką, ogórkiem kiszonym, z sosem czosnkowym posypana pietruszką.

Sos (koncentrat pomidorowy) przygotowałam dodając do przecieru pokrojony drobno czosnek, oregano, sól, pieprz i cukier.